1°C
1°C
1°C

naslovna sloboda jagodina

U 26. kolu Jelen Super lige Jagodina je ubedljivom igrom savladala Slobodu rezultatom 4:0, uz het-trik mladog reprezentativca Aleksandra Pešića i jedan gol Šušnjara.

Trinaest bodova razlike na tabeli, delilo je učesnike današnje prvenstvene utakmice. Za domaćina, ekipu Slobode, tri boda donela bi dodatnu sigurnost u borbi za prvoligaški plasman, a za goste, ekipu Jagodine, osvojeni bodovi ostavljaju u trci za evropsko takmičenje.

Početak utakmice protekao je u obazrivoj igri oba sastava, sa prvim prilikama u 14.minutu kada je nakon kornera igrač Slobode, Knežević solidno šutirao sa nekih 35 metara od gola, a u sledećem napadu, isto nakon kornera, gosti preko Filipovića neuspešno prete Rankovićevom golu.

IMG_8972

U 16.minutu 0:1! Gosti su organizovali napad po levoj strani i iskoristili loše postavljenu ofsajd zamku odbrane Slobode, što vešto koristi Danijel Mihajlović koji upošljava Aleksandra Pešića u priliku jedan na jedan sa golmanom domaćih. Rezultat akcije je lopta u mreži Slobode, i još jedan gol na kontu trećeg strelca lige.

Bezidejno je igrala Sloboda, a u nekim trenucima i sa premalo trčanja, što su umalo ponovo iskoristili gosti. U situaciji identičnoj prvom golu i novoj neuspeloj ofsajd zamci domaćih, Jakimovski sa leve strane dodaje Pešiću koji se propisno obrukao promašivši potpuno prazan gol sa deset metara. Kraj prvog poluvremena obeležila je povreda Ćovina, koji je dobio udarac u predelu glave pa je kolima hitne pomoći odvezen sa terena.

Drugo poluvreme je počelo inicijativom Slobode, ali su gosti imali prvi priliku. Nakon kornera sa leve strane i udarca Živanovića, loptu sa gol linije izbacuje Bogdan Miličić. U 65.minutu Akimovski izvodi slobodan udarac sa dvadeset metara koji golman domaćih uz lepu paradu izbacuje u korner.

IMG_8976 copy

Korner u 65. minutu izveo je Maksimović, Gojković je dobro zahvatio loptu glavom, ali je na žalost domaćih navijača, gađao golmana gostiju Đuričića. U 69.minutu nakon kornera gostiju i udarca Pešića lopta završava iza gol linije, ali je radost gostiju prekinuo glavni sudija Aleksandar Vasić signalizirajući faul nad Lovrićem. Zbog protesta Pešić je dobio žuti karton.

Sloboda postaje sve konkretnija u 76.minutu i opasne situacije se ređaju ispred gola gostiju. Nakon izvedenog auta Tiago prihvata loptu u šesnaestercu i oštro iskosa šutira u spoljni deo mreže. U 79. minutu 0:2! Martinović prolazi po desnoj strani, Terzić koji prisilno igra levog beka loše reaguje i Pešić neometan plasira loptu pored Rankovića.

IMG_8977

Posle samo dva minuta novi pogodak Jagodinaca. Ponovo dobra akcija disciplinovanih gostiju, lopta je došla do Martinovića koji je prediblao i istrčalog Rankovića, dodaje Pešiću koji kruniše svoju odličnu igru het trikom. Minut pre kraja gosti postižu četvrti gol. Šušnjar postiže gol za ubedljiv poraz Slobode u Užicu! Još jednom odlični gosti tečnom akcijom varaju odbrambene igrače Slobode. Direktan pas Mihajlovića ka Šušnjaru bio je izuzetno precizan, ovaj pretrčava Sava Rakovića i lako matira Rankovića.

Vredno je spomenuti da su domaći navijači, sportski ispratili Jagodince veliki aplauzom, a svoje ljubimce ovacijama.