Home SportAtletika Atletičari „Užica” ponovo okićeni medaljama

Atletičari „Užica” ponovo okićeni medaljama

by Velimir Popovic
0 comment

11998370_1012327912133016_1247768629_n

Atletičari Užica su prošlog vikenda učestvovali na dva državna Prvenstva. U Kragujevcu na Prvenstvu Srbije u polumaratonu i u Kruševcu na Kup Srbije za pionirke gde su ostvarili zapažene rezultate.

Pionirka Tamara Mićević je osvojila prvo mesto u trci na 1500 metara, a Aleksandra Jovanović je osvojila drugo mesto, Milica Žunić je trku završila na petom mestu. U trci na 600 metara Aleksandra Jovanović je zauzela drugo mesto, a Tamara Mićević je bila četvrta.

Na prvenstvu Srbije u polumaratonu Ana Sekulić je osvojila četvrto mesto. U trci veterana najbolji je bio dvostruki prvak Balkana Mirko Minić koji je opet oborio državni rekord za veterane istrčavši 1:21.40 što je za oko 2 minuta i 30 sekundi bolje o starog rekord koji je iznosio 1:24.08.

U trci je učestvovao i Petar Udovičić, osoba sa invaliditetom koji je istrčao 1:24.30 što je najbolji rezultat u svetu u njegovoj kategoriji T37 . U narednom periodu članove AK ,,Užice” očekuje lros RTS-a.

Izvor: AK „Užice”