Home SportAtletika Atletičari AK „Užice”: Vikend sa 11 osvojenih medalja

Atletičari AK „Užice”: Vikend sa 11 osvojenih medalja

by Velimir Popovic
0 comment

12047476_1504266383227679_912962880_n

Atletičari AK ,,Užice” nastupili su proteklog vikenda na tri atletska događaja u zemlji i inostranstvu, Prvenstvu Balkana za veterane u Solunu, Kupu Srbije za pionirke  i atletskom mitingu u Prijepolju i vratili se sa 11 osvojenih medalja, tri zlatne i po četiri srebrne i bronzane medalje.

Najbolji veteran Srbije, Mirko Minić, koji je ove godine obarao državne rekorde Srbije na 10000 i 5000 metara je u Solunu na Prvenstvu Balkana za veterane osvojio dve titule prvaka Balkana na 5000 metara i polumaratonu (20 097m).

Na atletskom mitingu u Prijepolju Ana Sekulić je osvojila treće mesto na 1500 metara. U trci na 1000 metara prva četiri mesta osvojile su Tamara Mićević, Aleksandra Jovanović, Milica Žunić i Anđela Mitrašinović. Na Kupu Srbije za pionirke u Kragujevcu u trci na 1500 metara prvo mesto zauzela je Tamara Mićević, a Aleksandra Jovanović je bila druga, dok je Milica Žunić završila na trećem mestu.  U trci na 600 metara Tamara Mićević je osvojila drugo mesto, a Aleksandra Jovanović treće.

11939074_1707947392759687_512611837_n

Trener Željko Čeliković je sumirao utiske od proteklog vikenda:

—Mirko Minić je fantastično trčao u Grčkoj, ali je nažalost ostao bez rekorda na 5000 metara na Balkanijadi, jer mu je nedostajalo nepune tri sekunde do toga. A i trka je bila održana u nerazumno vreme u podne po velikoj vrućini. Mirko je ubedljivo pobedio i u polumaratonu koji je trebalo da traje tri dana, ali je zbog parlamentarnih izbora takmičenje skraceno na dva dana. Mlađe pionirke predvođene Tamarom Mićević i Aleksandrom Jovanović su nastavile niz dobrih rezultata.

Tekst: M. H., slike: AK „Užice”