1°C
1°C
1°C

FK Sloboda Point

U sedmom kolu Jelen Super lige na gradskom stadionu u Užicu pred 2500 gledalaca FK Sloboda je savladala FK Radnički 1923 iz Kragujevca sa 2:1, golovima Žeravice u sedmom munutu i Okuna u 76.minutu, jedini gol za goste postigao je Kovačević u 64. minutu. Ovom pobedom Užičani su najavili bolju igru u mečevima koji predstoje.

Sloboda je krenula ofanzivno sa željom da  se postigne gol što je najavilo  da će utakmica biti otvorena i dinamična  od samog početka.

Prvu šansu već u šestom minutu imao je Vasilić koji je sa desne strane ušao u šesnaesterac i pripretio golmanu Radničkog. Samo minut kasnije Žeravica je prošao po levoj strani i iskosa sa preko 20 metara postigao evrogol. Golman Čančarević je bio nemoćan.

Radnički je potom uzvratio napadima. Već u 10. minutu su imali su prvu šansu preko Stojimirovića koji šutira sa 20 metara u sami gornji desni ugao gola, ali golman Ranković je izboksovao ovu loptu i poslao je korner. Nakon izvođenog kornera Krivokapić dobija loptu i sa 10 metara šutira pored leve stative. Usledila je angažovanija igra Radničkog ali bez ozbiljne organizacije u napadima. U nastavku prvog dela meča Kragujevčani su se trudili  da izjednače rezultat,  ali svi pokušaji da ugroze gol Užičana su ostali bez uspeha.

U drugom delu meča njabolju šansu Radnički je imao u 57. minutu kada je Bubanja  sa leve strane iskosa pogodio stativu Rankovićevog gola. Samo minut kasnije Babić je uzvratio sa ivice šesnaesterca, ali je lopta prošla  pored leve stative Kragujevčana. U 63. minutu Tijago je probio odbranu  po levoj strani i uposlio Okuna koji je nepreciznim šutem uputio loptu preko prečke te je ova šansa Slobode ostala neiskorišćena. Minut kasnije gosti su akcijom preko Kovačevića ušli u šesnasterac Slobode, a Kovačević je postigao gol i izjednačio rezultat kojim se su se vratili ponovo u igru. U 68. minutu Spalević prolazi desnom stranom i šutira ali golman Ranković je bio siguran na golu. Sjajnu šansu Sloboda je imala u 75. minutu kada  je Pejović centrirao Tijagu koji sa šest metara upućuje glavom loptu, ali ona završava pored leve stative.

Pobednički gol za Slobodu postigao je Okuno u 76. minutu sa osam metara kada je po levoj strani, savladavši tri igrača odbrane uputio loptu u donji levi ugao Čančarevićevog gola.

Utakmica je bila napeta do samog kraja, ali je rezultat ostao nepromenjen na radost publike koja je kao i uvek sjajno podržavala fudbalere Slobode.

Trener Ljubiša Stamenković nakon meča nije krio zadovoljstvo zbog postignutog rezultata.

—Danas smo prisustvovali divnom ambijentu i jednoj utakmici koja prevazilazi okvire srpskog fudbala. Sloboda je dobro otvorila meč na terenu u prvih sedam minuta i na kraju postigla evrogol preko Žeravice. Psihološka barijera je uticala na malo zatvoreniju varijantu koju nismo dogovorili. Dozvolili smo protivniku mnogo prekida iz koijh su oni pretili, ali smo uspeli da ih amortizujemo. Promašili smo tri šanse,  a kao plod toga je kazna i gol zbog kiksa koji se ponavlja od početka prvenstva. Iz ovakve borbe smo izašli  još jači i ovo iskustvo ćemo iskoristiti za nastavak prvenstva. Najbitnije da smo pobedili prvu utakmicu kod kuće, tako da se polako vraćamo u ona izdanja koja je Sloboda imala godinama unazad — rekao je Stamenković.

Radmilo Ivančević trener Radničkog je pohvalio igru oba tima.

—Mislim da smo danas bili svedoci jedne briljantne utakmice koja se retko viđa na našim prostorima u zadnje vreme.  Dve ekipe su pokazale maksimum i svu lepotu fudbalske igre. Bilo je pregršt šansi na obe strane te čestitam Slobodi na dragocenoj pobedi. Sloboda je ekipa koja igra fudbal  koji ja poštujem i cenim i ubeđen sam da će  završiti u gornjem delu tabele. Čestitke i mojim momcima koi su pokazali da mogu da igraju dobar fudbal i ako ovako nastavimo ne treba da se bojimo za našu budućnost —rekao je Ivančević.

Žute kartone na utakmici  dobili su igrači Slobode: Babić u 29. i Knežević u 32. minutu, a fudbaler Radničkog Stojimirović u 23. i Krivokapić u 71. minutu.

FK „Sloboda Point”: Ranković, Vasilić, Knežević, Pejović, Pilipović, Babić (od 92. Purić), Okuno (od 90 Krstić), Gojković, Žeravica (od 81 Jovanović), Tijago, Lovrić.

Fk „Radnički 1923”: Čančarević,Pavlović (od 86. Marjanović), Marić, Bubanja, Rosić, Nedović  (od 46. Porkari), Krivokapić, Kovačević, Stojimirović (od 81. Andrić), Knežević, Spalević.