1°C
1°C
1°C

Juniori OK Užice

Juniorska odbojkaška ekipa „Užica” je u okviru trećeg kola Juniorske lige u nedelju, 12. oktobra  u sali OŠ „Stari grad ” u Užicu sjajnom igrom pobedila ekipu Lučana sa 3:0, rezultat po setovima 25:22, 25:19, 25:15.

U prvom setu su Užičani igrali u grču i stegnuto, što je prouzrokovalo veliki broj grešaka. Igralo se poen za poen, a onda je set prelomio tehničar Bojan Tripković maestralno uhvaćenom loptom u polju kod rezultata 22:22. Usledio je penal Davida Janjića i greška Lučanaca i domaći su  dobili prvi set rezultatom 25:22. Posle osvojenog prvog seta, Užičani su stabilizovali svoju igru, a i razigrao se kapiten Bane Nenadić ( 9 asova), čije servise juniori Lučana nisu mogli da ukrote.

Svi članovi ekipe Užica su aktivno učestvovali i dali doprinos pobedi protiv Lučana. Posebno su se istakli, uz Nenadića, srednji bloker Bojan Sredojević i četrnaestogodišnji libero Ljubiša Milojević.

U četvrtom kolu Juniorske lige Užičani gostuju ekipi Bukovice Puteva. Utakmica se igra u Ivanjici.

Užice:Bane Nenadić (kap)  21 poen ( napad 23/12 – 52 %, 3 greške u napadu; 10 odbrana; prijem 4/5 – 80 %; 19 servisa – 9 asova, 6 servis greški); Pavle Milanović  (5 servisa – 1 servis greška); Milan Radmilac  1 poen (1 odbrana; 4 servisa – 1 as, 1 servis greška); David Janjić  5 poena (napad 8/5 – 63 %, 2 greške u napadu; 1 odbrana; 7 servisa); Bojan Sredojević  9 poena ( napad 8/6 – 75 %; 3 bloka; 4 servisa – 1 servis greška); Vladan Sredojević  5 poena (napad 15/4 – 27 %, 3 greške u napadu; 1 blok, 4 odbrane; 12 servisa – 1 servis greška); Stefan Lekaj  (3 servisa – 1 servis greška); Bojan Tripković  2 poena ( napad 1/0, 1 greška u napadu; 2 bloka, 2 odbrane; 8 servisa – 2 servis greške); Miloš Selaković  1 poen (napad 3/1 – 33 %; 2 servisa – 1 servis greška); Dejan Čolić  9 poena (napad 11/6 – 55 %, 2 greške u napadu; 1 blok, 3 odbrane; prijem 10/22 – 45 %, 2 asa protivnika; 7 servisa – 2 asa, 4 servis greške); Ljubiša Milojević (lib) (5 odbrana; prijem 10/17 – 59 %); Treneri: Bogosavljević, Krsmanović.

Lučani: Nešovanović M, Nešovanović Lj, Radojičić, Koturović, Lalić, Alimpijević, Matijašević (kap), Renulić (lib); trener Madžarević.