1°C
1°C
1°C

OK-UŽICE-Vraneši-17.11.2013.

Odbojkaši Užica nastavili su seriju pobeda na gostovanju u Vranešima, gde su u nedelju, 17. novembra, u petom kolu Druge lige Zapad savaldali Gračac sa 3:1 (22:25, 25:27, 26:24, 24:26).

Uzbudljiva utakmica u hladnoj dvorani u Vranešima je opravdala očekivanja malobrojnih promrzlih gledalaca. Bio je to duel dve ekipe iz vrha tabele, u kome su gosti iz Užica bili uporniji i strpljiviji. Prvi set se igrao poen za poen sve do 18:18, a onda su Užičani podigli nivo koncentracije u odbrani, odvojili se na tri poena razlike i zasluženo dobili prvi set 25:22.

U drugom setu je borba bila u potpunosti izjednačena. Prvi korak ka dobijanju drugog seta su napravili gosti – disciplinovanijom igrom su došli do rezultata 20:16 i 22:19. Tada na precizan servis Saveljića domaći izjednačuju na 22:22. U završnici seta su opet igrači Gračca vezali dve greške i omogućili gostima da dobiju drugi set rezultatom 27:25.

U trećem setu je sve išlo na vodenicu Užičana. Indisponirani domaći igrači su pravili dosta grešaka, ali i gosti su se razigrali. Vodili su gosti sa 12:6, pa 16:10, pa 20:16, pa i 24:19. I tada se dogodilo ono što će Užičani dugo pamtiti – izgubili su set 26:24. Teško je objasniti da je nemoguće zaustaviti točak  koji je rešio da se surva u provaliju, iako je bio blizu vrha brega. Ali ovoga puta svi igrači gostiju su pomogli ovakvom ishodu trećeg seta. Ne treba ovim omalovažiti izvrsnog kapitena Gračca Popovića, koji je sve vreme servisom pomerao prijem gostiju, ali i izvrsno distribuirao lopte svojim saigračima.

I četvrti set je doneo rovosku borbu. Razigrao se mlađani Bane Nenadić i svojim smečevima dizao samopouzdanje gostujućoj ekipi. Završnica seta je bila efektna. Pri rezultatu 25:24 za goste, Gračac odlično prima servis, Popović organizuje prvi tempo (napad koji je danas bio neuhvatljiv za Užičane), ali prvi put danas Bojan Sredojević izvrsno predviđa pravac napad domaćina i savršenim blokom overava četvrti set (26:24 za Užice) i nova tri boda za ekipu Užica.

Ovo je bilo nešto slabije izdanje užičke ekipe u odnosu na prethodne utakmice, ali raduje što je i ovu pobedu ostvarila cela ekipa, gde značajan doprinos daju i momci sa klupe. Ovoga puta se Toskiću, Tripkoviću i Janjiću pridružio i perspektivni Dejan Čolić.

GRAČAC: Nikolić, Kostić, Petrašinović, Paunović, Daničić, Milosavljević, Popović (kap), Saveljić, Aleksandrić, Maksimović, Simović, Rašović (lib);

UŽICE: Bane Nenadić 19 poena (napad 36/15 – 42 %, 3 greške u napadu; 3 bloka, 12 odbrana; prijem 11/20 – 55 %, 1 as protivnika; 17 servisa – 2 asa, 5 servis grešaka); Bojan Tripković (3 servisa); Marko Luković 3 poena (napad 10/2 – 20 %, 2 greške u napadu; 1 odbrana; 17 servisa – 1 as, 2 servis greške); David Janjić 1 poen ( napad 1/1 – 100 %; 1 odbrana); Bojan Sredojević 6 poena (napad 6/3 – 50 %, 2 greške u napadu; 2 bloka, 1 odbrana; 11 servisa – 1 as, 1 servis greška); Aleksandar Radovanović 14 poena (napad 35/14 – 40 %, 2 greške u napadu; 12 odbrana; 17 servisa); Nemanja Lazić (kap) 22 poena (napad 50/19 – 38 %, 8 grešaka u napadu; 3 bloka, 14 odbrana; prijem 11/29 – 38 %, 2 asa protivnika; 12 servisa – 3 servis greške); Aleksa Toskić 1 poen (napad 1/0; 1 blok; 3 servisa – 1 servis greška); Filip Avramović 4 poena (napad 2/2 – 100 %; 4 odbrane; 18 servisa – 2 asa, 1 servis greška); Vladan Sredojević; Dejan Čolić 1 poen (napad 1/1 – 100 %); Mladen Radovanović(lib) (10 odbrana; prijem 16/33 – 48 %, 3 asa protivnika). Treneri: Slobodan Bogosavljević i Vladimir Krsmanović.

Narednog vikenda se igra šesto kolo. Užice dočekuje ekipu Priboja. Utakmica se igra 23. novembra (subota) u dvorani Veliki park, sa početkom u 14 časova.

Izvor: OK Užice