1°C
1°C
1°C

3566_648403935174653_71197257_n

Košarkaši Slobode su u četvrtom kolu Košarkaške lige Srbije u petak, 25. oktobra u Velikom parku posle uzbudljive završnice uspeli da savladaju KK Napredak  iz Kruševca rezultatom 71:68 ( 17/14, 24/20, 16/17, 14/17).

U zadnjem minutu pre kraja meča pri vođstvu domaćih od 67:66 gosti su imali napad, ali mladi Kutlešić je oduzeo loptu protivniku i preko desne strane ulašao i postigao koš 69:66. Nakon toga gosti su poentirali i smanjili na 69:68. Pri sledećem napadu domaći su napravili faul, ali gosti su promašili slobodna bacanja na dvanest sekundi do kraja meča. Usledilo je izvođenje lopte Užičana, međutim Kruševljani su uzeli loptu u borbi ispod koša, ali nisu bili precizni za dva poena. Nakon toga borba za loptu se nastavila ispod Slobodinog koša i  završilo se faulom. Usledila su slobodna bacanja u korist Užičana koji su ih iskoristili i bili uspešni iz oba pokušaja za konačan rezultat od 71:68.

Najaktivniji košarkaši u Slobodi su bili Kutlešić i Janjušević sa postignutih 13 poena, dok je Vulić iz Napretka postigao 22 poena. Domaći su sa linje slobodnih bacanja postigli 17 od 26 poena i svega 15 od 30 pokušaja za dva poena. Od 25 pokušaja izvan linije 6.75 uspeli su 8 puta da postignu koš za tri poena.

Košarkaši Slobode od starta su krenuli ofanzivno u prvoj četvrtini i do sedmog minuta poveli sa 13:5. Ipak košarkaši Napretka su uspeli da smanje ovu prednost pa je rezultat na kraju bio 17:14.

Borba se rasplamsala u drugoj četvrtini, a u 14 minutu gosti su uspeli da izjednače na 22:22. Prvi put Kruševljani su poveli u 16. minutu 27:28 i tri do kraja ove četvrtine vodili su sa 27:30. Međutim Sloboda je u 17. minutu izjednačila na 30:30 i uspela  da preokrene igru u svoju korist pa je prvo poluvreme završeno vođstvom domaćih od 41:34.

U drugo poluvreme ušlo se sa sedam razlike prednosti koju su Užičani održavali pa je u 28. minutu rezultat bio 50:48 za  Slobodu. Na pauzu se otišlo rezultatom od 57 : 51 za domaću ekipu. U četvrtoj četvrtini meča Napredak je uspeo da uhvati priključak i da stigne  Slobodu koja  je vodila do trećeg minuta sa 65:64. Nakon toga usledila je  prava drama na parketu i najuzbudljiviji deo meča koji je završen pozitivnim ishodom za Slobodu.

Košarkaši Slobode imali su 5 asistencija,19 ukradenih i 11 izgubljenih lopti, napravili su 20 skokova i 5 blokada, dok su košarkaši Napretka imali  5 asistencija, 9 ukradenih i 15 izgubljenih lopti, a napravili su 32 skoka i 5 blokada.

Košarkaš Slobode, Marko Janjušević pohvalio je igru Napretka:

—Čestitao bih protivniku na fer i korektnoj borbi. Znali smo od početka šta nas očekuje i da igraju jednu od najboljih odbrana u ligi. Prvo  poluvreme smo igrali  dosta bolje nego drugo. Ponavlja se da na našim greškama ne odigramo akciju do kraja i da nam se to obije o glavu.  Moramo da popravimo skok u igri jer u zadnje tri utamice sve ekipe su imale više skokova od nas. Nastavljamo dalje i idemo u Niš da nastavimo pobednički niz —rekao je Janjušević.

Trener Slobode je iskazao poštovanje prema treneru i ekipi gostiju, ali je i da su imali malo više sreće što im je omoućilo da ponovo slave:

—Otvorili smo dobro utakmicu i agresivno poveli, ali Napredak je ekipa koja igra čvrsto i jako i zna šta hoće. Uspeli su   da nas stignu ali zadnjih minuta u drugoj četvrtini dali su nam krila da malo lakše odigramo drugo poluvreme. Ekipa Napretka je pojačavala odbranu i bila bolja u skok igri na toku celog meča. Na kraju izvukli smo dosta sreće preko promašenih penala i osvojenih lopti. Imali smo veliku srce i želju i naravno uz publiku dobili smo po ko zna koji put zasluženo i srećno utakmicu. Ostaje nam da pojačemo rad na skok igri i okrećemo se narednim utakmicama— objasnio je Đokić.

Košarkaš Napretka, Milan Vulić uputio je čestitke domaćoj ekipi i prokomentarisao je tok  igre:

—Pre svega čestitao bih ekipi Slobode na pobedi. Imali smo dobru igru gde nismo dozvolili protivniku da se odlepi i napravi ozbiljniju prednost. Imali smo i mi prednost u jednom delu utakmice, ali nismo imali sreće i Sloboda je zasluženo pobedila —rekao je Milan Vulić.

Trener gostiju, Boško Đokić pohvalio je  atmosferu na utakmici i izneo svoje viđenje ovog meča:

—Čestitam Slobodi na dobroj igri. Što se tiče moje ekipe ovo se isto desilo u Vršcu. Sa strahom prilazimo svakoj utakmici što se videlo u prvoj četvrtini jer smo imali osam izgubljenih lopti.Za pet minuta smo primili osamnaest poena pri kraju prvog poluvremena i tu smo praktično izgubili utakmicu— objašnjava Boško Đokić.

KK Sloboda: Arnautović (7 poena) Anđić(9), Kašćelan (3), Kutlešić (13), Diković (6), Zočević(11), Janjušević (13), Mijović (7), Obrenović (2).

KK Napredak: Vulić (22 poena), Petrić (7), Mrdak (6), Milinčič (1), Marinković (10), Grubor (16), Igrutinović (4), Karalić (2).