1°C
1°C
1°C

naslovna odbojka

Odbojkaši Užica su u šestom kolu Druge lige Zapad pretrpeli prvi poraz u prvenstvu, pošto je u derbiju kola u Lučanima ekipa Lučana slavila sa 3:2 (25:22, 17:25, 21:25, 25:19, 15:9).

U derbiju dve prvoplasirane ekipe na tabeli, posle velike borbe, više strpljenja i manje padova imala je ekipa Lučana koja je na kraju slavila. Tako slađi deo od tri boda ide domaćinu (2 boda), a Užičani su kući odneli samo bod.

Prvi set je obeležio veliki broj grešaka oba rivala. Manje grešaka je napravio domaćin i zato je osvojio prvi set. Ekipa Užica je napokon u drugom setu pokazala zašto je prva na tabeli. Proradili su servis i blok. Brzo je napravljena rezultatska razlika, koja je disciplinovano održavana do kraja seta. I u trećem setu su Užičani diktirali tempo igre. Odrađivani su zadaci koji su dogovoreni pre utakmice sa visokom koncentracijom, što je rezultiralo osvajanjem trećeg seta. Stečena psihološka prednost nakon osvajanja trećeg seta i odličnim početkom četvrtog seta nestala je kao „dlanom od dlan” posle rezultata 9:6 u četvrtom setu za Užice. Ušlo se u seriju pogrešnih odluka i tehničko-taktičkih grešaka, koje su Užičane odvele u sunovrat. Iskusna ekipa Lučana poklon je prihvatila oberučke i jednostavnom igrom bez poklanjanja poena preuzela kontrolu četvrtog seta, a onda i petog.

Predvođeni korektorom Tomaševićem i rezervistom Pantelićem, Lučanci su utakmicu rutinski priveli kraju. Užičani su, isfrustirani svojim greškama, provodili previše vremena u diskusiji sa prvim sudijom Jokanovićem, koji danas nije obezbedio ravnopravne uslove za igru za obe ekipe. Kriterijum zadržanih lopti koji je primenjivao, jasno pokazuje da ne razume odbojkašku igru. Ali, svakako je danas pobedila bolja ekipa. Ovom pobedom Lučanci su smanjili zaostatak za ekipom Užica na dva boda.

Lučani: Bukvić, Nešovanović, Ružić, Madžarević (kap), Lalić, Marković, Ilić, Tomašević, Alempijević, Pantelić, Rendulić(lib).

Užice: Bane Nenadić 16 poena (napad 35/11 – 31 %, 11 grešaka u napadu (?!); 5 blokova (!!), 10 odbrana; prijem 24/40 – 60 %, 2 asa protivnika; 15 servisa – 4 servis greške); Bojan Tripković (1 odbrana; 7 servisa – 1servis greška); Marko Luković 4 poena (napad 6/3 – 50 %; 1 blok, 2 odbrane; 21 servis – 3 servis greške); David Janjić 4 poena (napad 4/2 – 50 %; 2 bloka); Bojan Sredojević 6 poena (napad 6/1 – 16 % (?!), 2 greške u napadu; 5 blokova, 1 odbrana; 5 servisa); Aleksandar Radovanović 7 poena (napad 24/6 – 25 %, 5 grešaka u napadu; 1 blok, 7 odbrana; 13 servisa); Nemanja Lazić (kap) 22 poena (napad 46/21 – 46 %, 7 grešaka u napadu; 1 blok, 16 odbrana; prijem 11/16 – 69 %; 17 servisa – 1 servis greška); Aleksa Toskić (1 odbrana; 1 servis); Filip Avramović 2 poena (napad 3/0, 2 greške u napadu; 1 blok, 7 odbrana; 22 servisa – 1 as, 2 servis greške); Vladan Sredojević;  Dejan Čolić; Mladen Radovanović (lib) (12 odbrana; prijem 18/28 – 64 %, 1 as protivnika); Treneri: Slobodan Bogosavljević, Vladimir Krsmanović.

U narednom kolu ekipa Užica ima šansu da se vrati na pobednički kolosek. U Užicu gostuje ekipa Antene iz Kruševca. Utakmica se igra u Velikom parku u nedelju, 8. decembra 2013. godine  u 12 časova.

Izvor: OK „Užice”