1°C
1°C
1°C

OK-Užice-seniori-20.10.2013.

Odbojkaši Užica su u dvoraniVeliki park u prvom kolu Druge lige zapad pobedili  ekipu Partizana iz Lipljana sa 3:1, rezultat po setovima   26:28,25:15, 25:23, 25:15.

Gosti su bili  veoma dobar i iskusan protivnik  (možda i prvi favorit za osvajanje prvog mesta), ali i domaćin sjajan, hrabar, sa jasnom željom i ogromnom mentalnom snagom.

Prvi set su rivali počeli uzdržano, snage su se odmeravale bez mnogo rizika. Prvi iskorak su napravili Užičani i sa dve dobre odbrane došli do prednosti od 20:16. A onda je mlađani Nenadić izgubio guranje lopte na mreži od iskusnog Rašića i počelo je srljanje u greške cele ekipe domaćina. Igrači Užica su donosili pogrešne odluke, kao da su se uplašili dobijanja prvog seta. Gosti su poveli 21:20, u rezultatskoj klackalici imali više strpljenja i živaca, i zasluženo dobili prvi set 28:26.

Ljuti na sebe zbog traljavo izgubljenog seta, domaći igrači su u drugi set ušli čvrsto rešeni da izjednače. Počelo je odličnim servisima Baneta Nenadića za vođstvo od 4:0, pa je nastavio Marko Luković u istom stilu za prednost od 7:2. Samopouzdanje domaćina je raslo: Užičani su osvajali po 2 poena, a gosti po 1 poen. Kod rezultata 17:10 za Užice, na servis je došao Marko Luković i sa 5 preciznih projektila potpuno poremetio prijem gostujuće ekipe. Posle toga je rutinski priveden set kraju – 25:15 za Užice.

Domaća ekipa je dobro otvorila i treći set. Vodili su 5:1, pa 8:4, ali su opet imali pad koncentracije i iskusni gosti su to brzo iskoristili. Došli su do rezultata 8:8, a  od tada se igralo poen za poen. U završnicu se ušlo sa poenom prednosti za Užice 20:19. Set je osvojio izvanredni tehničar Užica Filip Avramović, koji je na 24:23 odlično reagovao na nespretnost gostiju i zakucao prvu loptu u nebranjenu zonu protivničkog polja.

U četvrtom setu je došla do izražaja bolja fizička spremnost domaće ekipe. Odličnim servisima Nemanje Lazić, a onda i Filipa Avramovića prijem gostiju je postao potpuno rasejan. Tada su Užičani odigrali odlično i skoncentrisano u odbrani. Lopta jednostavno nije mogla da padne u polje Užičana, jer su svi igrali disciplinovano. Na kraju je set okončan greškom gostujućih igrača na servisu – 25:15 za Užice.

—Veoma je lep osećaj biti trener ekipi koja skoro sve što smo se zajednički dogovorili disciplinovano sprovodi u delo. Imali smo odličan servis, kojim smo od mreže odvojili izvanrednog tehničara gostiju Aleksandra Rašića i time otupeli njihovo najjače oružje – napad kroz sredinu. Koncentracija na prijemu servisa je bila na veoma visokom nivou, pogotovo kod kapitena Lazića i libera Radovanovića. Napadači su bili veoma raspoloženi, najviše zahvaljujući odličnoj distribuciji lopti tehničara Avramovića. Očekujem da u drugom kolu, na gostovanju u Gornjem Milanovcu, pokažemo da ova pobeda nije slučajna — istakao je trener Bogosavljević neposredno posle završetka utakmice.

Partizan: Ilić, Aleksić, Kostić N, Rašić A (kap), Karadžić, Rašić M, Sojević, Krstić, Kostić M, Mirić, Dančetović N, Dančetović M (lib); trener Rašić S;

Užice:

Bane Nenadić 27 poena (napad 44/24 – 55 %, 7 grešaka u napadu; 13 odbrana; prijem 8/18 – 44 %, 1 as protivnika; 14 servisa – 3 asa, 5 servis grešaka); Bojan Tripković (3 servisa); Aleksa Toskić; Marko Luković 13 poena (napad 8/6 – 75 %; 2 bloka, 2 odbrane; 25 servisa – 5 asova, 2 servis greške); Bojan Sredojević 7 poena (napad 6/3 – 50 %, 1 greška u napadu; 4 bloka, 2 odbrane; 7 servisa); Petar Ignjatović; Nemanja Lazić (kap) 19 poena (napad 29/14 – 48 %, 4 greške u napadu; 3 bloka, 16 odbrana; prijem 17/22 – 77 %; 20 servisa – 2 asa, 1 servis greška); Đorđe Tošović 18 poena (napad 29/16 – 55 %, 3 greške u napadu; 2 bloka, 10 odbrana; 14 servisa – 4 servis greške); Filip Avramović 5 poena (napad 3/2 – 67 %; 2 bloka, 2 odbrane; 18 servisa – 1 as, 2 servis greške); Vladan Sredojević; Dejan Čolić; Mladen Radovanović (lib) (prijem 13/23 – 57 %, 1 as protivnika; 15 odbrana); Treneri: Bogosavljević, Krsmanović.

Drugo kolo Druge lige zapad se igra narednog vikenda, a  Užičani putuju na megdan ekipi Metalac Takovo, koja je takođe jedan od pretendenata za najviši plasman. Utakmica se igra u nedelju u sali OŠ „Momčilo Nastasijević“, 27. oktobra u 17 časova.