2°C
1°C
1°C
1°C
Home SportAtletika Tamara i Aleksandra prvakinje Srbije u pionirskoj konkurenciji

Tamara i Aleksandra prvakinje Srbije u pionirskoj konkurenciji

by Velimir Popovic
0 comment

11722559_506736342822031_2024463531413702081_o

Tamara Mićević i Aleksandra Jovanović, članice Atletskog kluba „Užice” boravile su na kampu perpsktivnih mladih takmičara u u Kragujevcu koji je organizovao Atletski savez Srbije. One su u kamp otišle na poziv juniorskog selektora Zukovića. Njih dve su proteklog vikenda nastupile i na Prvenstvu države u Kragujevcu za pionirke gde su osvojile četiri medalje.

U toku kampa učesnici su trenirali dva puta dnevno, a imali su i predavanja trenera iz ASS. Cilj ASS u saradnji sa ministarstvom sporta je da se u periodu od 2016. do 2020. godine pionirska i juniorska atletika digne na visoki nivo i da ovi mladi atletičari nastave sa uspesima i u seniorskoj konkurenciji.

Na  Prvenstve Srbije za pionirke Tamara i Aleksandra su briljirale i zasluženo osvojile četiri odličja. U trci na 600 metara prvo mesto je osvojila Aleksandra Jovanović sa ličnim rezultatom 1.38,09 , a Tamara Mićević je zauzela drugo mesto sa 1.38,78. U trci na 1500 metara Tamara je osvojila prvo mesto sa 4.35,37 , a Aleksandra je bila druga sa ličnim rezultatom 4.38,07.

Trener Željko Čeliković je ponovo imao razloga za zadovoljstvo, jer su njegove takmičarke pokazale da su odlično pripremljene i da se od njih i na narednim takmičenjima mogu očekivati sjajni rezultati.

—Fantastične trke koje su istrčale Aleksandra i Tamara, koje nijednog trenutka nisu dozvolile konkurenciji da im se približi čime su pokazale koliko su nadmoćne. Mene kao trenera raduje drugarstvo koje one neguju, ali u toku trke su velike protivnice koje teže da budu bolje jedna od druge. Užice će u narednom periodu biti poznato po njima, siguran sam—rekao je Čeliković.

Izvor: AK „Užice”