1°C
1°C
1°C

naslovna sloboda ofk

Fudbaleri OFK Beograda pobedili su sa 2:0 Slobodu u Užicu i ostvarili plasman u polufinale Kupa Srbije. Golove su postigli Ješić u 27. i Čavrić u 83. minutu.

Užičanima je ova utakmica bila izuzetno važna, s obzirom na krizu u kojoj se sad nalaze, dok su gosti sa Karaburme želeli da prekinu seriju od dva prvenstvena poraza. Utakmica je odigrana pred oko 800 navijača po sunčanom, ali prohladnom vremenu.

IMG_5896

U prvom poluvremenu, nakon šuta Pilipovića sa 30 metara u drugom minutu Sloboda je imala prvu dobru priliku. Naime, nakon greške u odbrani igrača Slobode Pejovića, lopta dolazi do Aleksandra Ješića čiji udarac stativa izbacuje van terena. Nakon sporadičnih napada Slobode i nekoliko neuspešnih kontri gostiju hladan tuš za domaće navijače.  U 27. minutu lopta sa sredine terena dolazi do Ješića, koji uspešno vara odbrambene igrače domaćih i sa 15 metara preciznim udarcem šalje loptu iza leđa Rankovića.

U 39. minutu dobra šansa za Slobodu, nakon centaršuta Dejana Babića lopta pada na 6 metara od gola gostiju, međutim Krstić ne uspeda da zahvati loptu koja odlazi u golaut. Igrači Slobode su imali inicijativu tokom celog prvog poluvremena, ali kao i u nekoliko prethodnih kola, nisu imali dovoljno koncentracije u napadu da realizuju preimućstvo u posedu lopte.

IMG_5908

U drugom poluvremenu, koje je bilo po svemu nalik na prvo, u 53. minutu beležimo naizgled opasnu situaciju ispred golmana gostiju Bojana Pavlovića, kada je Krstić izbio sam ispred golmana, međutim linijski sudija opravdano signalizira ofsajd, i prekida napad domaćih.

Kako je igra odmicala, domaći igrači su bivali sve nervozniji, a gostujući su sve više vršili opstrukciju igre i zadržavali loptu, tako da je sudija Vlade Glođović morao da interveniše žutim kartonima koje su dobili Pilipović zbog oštrog starta nad Golubovićem, i golman gostiju Pavlović zbog zadržavanja lopte.

U 65. minutu velika prilika za igrače OFK Beograda, nakon nesporazuma golmana Slobode Rankovića i kapitena Jovice Vasilića lopta dolazi do Micevskog, čiji udarac sa 11 metara Ranković izbija u korner.

U 66. i 72. minutu Dario Purić u dva navrata loše reaguje pred golom gostiju, i oba puta šalje loptu u golaut.

U 83. minutu novi gol u mreži Rankovića, za brige trenera Stamenkovića pred poslednje gostovanje užičana protiv Voždovca. Aleksandar Čavrić je primio loptu skoro na polovini terena po levoj strani, krenuo u prodor, izbegao odbranu Slobode i slabim udarcem matirao golmana domaćih koji je bio uhvaćen na pogrešnoj nozi.

Do kraja utakmice, jedino vredno pomena je direktan crveni karton Vasiliću, nakon oštrog starta nad Igorom Ivanovićem. Zbog kartona kapiten domaćih neće moći da pomogne saigračima na sledećem gostovanju.

IMG_5926

Sve u svemu, Sloboda je i dalje u krizi, sad više ne samo krizi rezultata, nego i krizi igre. Problem trenera Ljubiše Stamenkovića je i mali igrački kadar, prouzrokovan povredama Žeravice i Kneževića i kartonima, tako da je na ovoj utakmici Sloboda imala samo trojicu rezervnih igrača na klupi.

Treneri Zlatko Krmpotić i Ljubiša Stamenković

Na konferenciji za novinare održanoj nakon utakmice, trener gostiju Zlatko Krmpotić izjavio je da je bio zadovoljan igrom i rezultatom i najavio još kvalitetniju igru protiv FK Donji Srem u sledećem kolu. Nakon čestitki protivniku na plasmanu u sledeći krug takmičenja, trener Slobode Ljubiša Stamenković bio je kritičan prema svojim igračima rekavši da je Sloboda igrala bez ritma, i sa previše individualnih akcija. Na pitanje novinara portala Ero, o sledećem prelaznom roku, trener Stamenković je najavio moguće osvežavanje ekipe, rekavši da je to jedini izbor s obzirom da Sloboda nema mogućnost da stvara svoje igrače.