1°C
1°C
1°C

igrači ispraćeni aplauzom

Pobeda igrača FK Slobode u meču protiv FK Rad. Strelac Tiago nakon odbijene lopte posle penala.

U 21. kolu Jelen Super Lige Srbije u Užicu sastali su se FK Sloboda i FK Rad. Pred oko 2000 gledalaca po lepom i sunčanom danu treneri su se odlučili da izvedu sledeće sastave, Sloboda: na golu Ranković, Petcši, Knežević, MIhajlović, Okuno, Žeravica, Tiago, Maksimović, Miličić, Lovrić, Terzić, FK Rad: golman Danilović, Ćirković, Injac, Srećković, Lazevski, Gnjatić, Raspopović, Radivojević, Urošević, Milošević.

U 10.minutu stopostotna prilika za Nenada Injca, koji je nakon kontre istrčao sam ispred Rankovića, koji je na sreću domaćih uspeo da zaustavi udarac napadača Rada. Samo sedam minuta kasnije Sloboda je napala po desnoj strani, lopta je došla do Stefana Mihajlovića koji u situaciji jedan na jedan sa golmanom gostiju pogodio stativu.

IMG_8441

Do kraja poluvremena mreže se nisu tresle, ali primetna je želja domaćih da napokon prekinu pobednički post. Sa druge strane igrači Rada, koji se nalaze u nezavidnoj poziciji na tabeli opredelili su se na odbranu svog gola uz mogućnost da preko kontra napada ugroze gol Rankovića.

U drugom poluvremenu, prvo su domaći imali priliku kada je Tiago prediblao i golmana, uputio pas po zemlji gde se obrukao Mihajlović promašivši loptu sa peterca, a zatim Žeravica šutira preko gola. U sledećem napadu gosti su preko Uroševića ozbiljno pripretili Rankoviću, koji se ponovo istakao na golu.

IMG_8436

A onda u 66.minut GOL!!! Miličić je oboren u šenaestercu i sudija Grujić pokazuje na belu tačku. Tiago očajno izvodi kazneni udarac, golman Danilović blokira loptu na koju je prvi natrčao Tiago i iz druge šanse postigao gol. Minut kasnije, gostujući igrači  preko Uroševića imaju stpostotnu priliku, koju nisu realizovali zbog traljavog udarca Uroševića. U 79. minuta nova šansa za Užičane, sa desne strane Okuno centrira loptu u šesnaesterac, a Lazar Jovanović, koji je u međuvremenu zamenio indisponiranog Mihajlovića, zahvata loptu glavom koja odlazi u golaut pored desne stative.

IMG_8421

Postignuti gol kao da je presekao goste, koji do kraja utakmice nisu smogli snage da naprave neku ozbiljniju akciju i ugroze gol Rankovića, čak su igrači Slobode bili opasniji uključujući i veliku priliku Dina Dolmagića u 93. minutu koji je sa sedam metara šutirao pravo u golmana Danilovića.

Nakon meča trener gostiju Stevan Mojsilović je rekao da je zadovoljan nastupom svojih igrača.

IMG_8451

—Čestitam pobedu igračima Slobode i treneru Stamenkoviću. Zadovoljan sam kako su moji igrači odigrali utakmicu, i najvećem delu meča su igrali onako kako smo se dogovorili pre utakmice. Igrali smo jednostavno, brzo i kolektivno i imali smo šanse kao i igrači Slobode. Mi nismo naše realizovali, oni jesu i zbog toga je rezultat 1:0. Sve u svemu bila je ovo utakmica puna ritma i lepih poteza i mogu da čestitam svim igračima na načinu na kojem su odigrali utakmicu.

Trener domaćih Ljubiša Stamenković rekao je da su igrači Slobode nakon dugo vremena odigrali dobru utakmicu.

—Čestitam mom kolegi i dobrom prijatelju Stevanu Mojsiloviću na dobrom meču. Priprema za utakmicu je bila teška s obzirom da smo znali rezultate današnjih mečeva, i važnost samog meča je malo opteretila igrače, što su moji igrači uspeli da iskoriste i odigraju dobar meč. Mi smo diktirali ritam na meču, a oni su pretili iz kontri i polukontri. U drugom poluvremenu smo se dogovorili da moramo da pokušamo da pobedimo po svaku cenu, ali da uz to i ne rizikujemo previše što smo na kraju i uspeli. Čestitam svojim igračima na pobedi, a kolegi želim da se što pre izvuče iz trenutne situacije na tabeli.

Sve u svemu odlična fudbalska predstava visokog tempa sa premalim brojem golova s obzirom na prilike koje su oba tima imali.