Sjajni atletičari AK „Užice“

by Velimir Popovic
0 comment
11939074_1707947392759687_512611837_n
U Beogradu je u subotu, 5. septembra na atletskom stadionu u sklopu Vojne akademije održano Prvenstvo Srbije za osobe sa invaliditetom i ekipno Prvenstvo za juniore. Na takmičenju su učestvovali i atletičari AK Užice, koji su ponovo zabeležili odlične rezultate.
Petar Udovičić je osvojio drugo mesto na 800 metara na Prvenstvu za osobe sa invaliditetom.
U sklopu ekipnog Prvenstva Srbije održana je trka na 2000 metara za pionirke i prva četiri mesta su osvojila članice AK ,,Užice“. Prvo mesto osvojila je Tamara Mićević sa rezultatom 6.13,71 tako da joj je malo nedostajalo da obori državni rekord koji je u vlasništvu Azre Eminović i on iznosi 6.10,61. Druga je bila mlađa pionirka Aleksandra Jovanović sa rezultatom 6.21,71 koja je ponovo oborila rekord Srbije za mlađe pionirke koji je ona držala i bio je 6.36,89. Treba spomenuti da je Aleksandra ove godine pet puta obarala državne rekorde. Treće mesto je zauzela Milica Žunić, a četvrta je bila Anđela Mitrašinović.
Trener Željko Čeliković jei ovog puta bio prezadovoljan postignutim uspehom.
-Tamara i Aleksandra su istrčale veoma hrabro trku iako vremenski uslovi nisu bili dobri. Smenjivale su se u vođstvu na ovoj trci, diktirale jak tempo i sve su učinile da dođu do zacrtanog cilja, tako da je Aleksandra oborila rekord, a Tamari je malo nedostajalo.
U narednom periodu takmičare AK „Užica“ očekuje finale Kupa Srbije za juniore gde će nastupiti Tamara Mićević, Ana Sekulić i Petar Udovičić.
Izvor:AK „Užice“