1°C
1°C
5581

Begluk

U  Užicu pred 1500 gledalaca u trećem kolu Jelen Super lige Sloboda je igrala sa Novim Pazarom 0 : 0 i nije uspela da ostvari prvu pobedu na domaćem terenu.

Na početku utakmice kapiten  gostiju  Admir Kecap kažnjen je žutim kartonom, jer su  fudbaleri  Novog Pazara izašli na teren sa pet minuta kašnjenja izrazivši protest protiv čelnika Fudbalskog saveza Srbije.

Sloboda je u prvom delu meča imala apsolutnu dominaciju na terenu, dok je u drugom delu  pokušavala sa bokova da pronađe rupu u odbrani Pazaraca. Gosti su od početka igrali defanzivno i u par navrata pokušali su da iz kontranapada ugroze gol Užičana u drugom delu meča.

Okuno i Pejović su sjajnom akcijom stvorili najbolju šansu na utakmici koju je imao bek Gojković  u 26. minutu  pogodivši sa 20 metara stativu protivničkog gola. Deset minuta kasnije Purić je na asistenciju Pilipovića šutirao sa osam metara, ali je lopta otišla iznad  prečke. Užičani su nastavili ofanzivno preko bekova pokušavajući da šutevima  Tijaga i  Kneževića postignu gol ali je rezultat u prvom poluvremenu ostao nepromenjen.

U toku drugog dela utakmice Sloboda je držala protivnika na njegovoj polovini terena, ali je nedostajala  završnica u šesnaestercu  kojom bi moglo doći do realizacije šansi i postizanja gola. Novi Pazar je akcijama  iz kontranapada u 72. minutu zapretio preko Vidakovića koji je uputio šut na gol, ali je lopta prošla pored stative. Devet minuta kasnije Nenadović je na asistenciju Kecapa preko boka zapretio golu Užičana ali bez uspeha.

Trener Slobode Ljubiša Stamenković, posle meča je prokomentarisao igru svog tima, ističući da im nedostaje raspoložen napadač koji bi iz stvorenih prilika postizao golove.

—Problem koji nas je pratio u prvom i drugom kolu je da nemamo igrača koji može iz mrtvih  situacija da gurne loptu u gol. Mi to nismo uspeli ni u prvom poluvremenu kad je po meni utakmica mogla biti rešena sa dva gola. U drugom delu mnogo više problema su pravili u napadu igrači odbrane, ali nije bilo raspoloženih igrača koji bi te lopte sa boka pretvorili u gol —istakao  je Stamenković.

Trener Novog Pazara, Milan Milanović nije skrivao zadovoljsto osvojenim bodom u gostima.

—Odigrali smo jednu takmičarsku, čvrstu utakmicu sa mnogo taktičkih zahteva. Prvo poluvreme Sloboda je bila ubedljiva i imali su nadmoćnost u celoj utakmici. Prezadovoljni smo sa bodom protiv Slobode posebno što je ovo prvi bod Novog Pazara ovde — rekao  je Milan Milanović

FK Sloboda Point: Ranković, Vasilić, Knežević, Pejović (od 46. Krstić), Purić (od 66. Žeravica), Pilipović, Okuno (od 69. Živanović), Gojković, Tijago, Lovrić, Bajić.

FK Novi Pazar: Supić, Đorđević, Protić, Lotinac, Obrovac, Jelić (od 70. Nenadović),Vidaković