1°C
1°C
1°C

Grb FK Sloboda2

U  prvom kolu Jelen Super lige  Sloboda  se na svom terenu sastala sa Spartakom iz Subotice  i na kraju je utakmica završena nerešenim rezultatom 1:1 (0:0). Strelac za Slobodu bio je Aleksandar Pejović  u 49.minutu, dok je izjednačujući gol za Subotičane dao Vladimir Torbica u 53. minutu.

Utakmicu na početku šampionata u Užicu pratila je burna atmosfera u kojoj je Sloboda  bila bolja i imala više  šansi,  dok  su  navijači na tribinama žustro propratli događaje na terenu.

U meču koji je pratilo oko 2000 gledalica  ispunili su prekidi  i sudijske odluke koje su izazvale revolt domaćina. Subotičani su odugovlačili  pri svakom prekidu što je dovelo do trzavica na terenu između igrača oba tima. Sudija Grujić je doneo niz diskutabilnih odluka, što je izazvalo burne reakcije na tribinama. Na celu situaciju  nije bio ravnodušan  ni trener Stamenković koji je zbog protesta glavnom sudiji Grujiću udaljen  sa klupe u 68. minutu.

Sloboda je povela  sa 1:0 brzom akcijom Pejovića, a četiri minuta kasnije  napadom Spartaka  preko leve strane  na asistenciju Puškarića, Torbica je sa 16 metara  uputio jak šut pod prečku u levi ugao i postigao  gol za 1:1.

Uzbudljivu utakmicu u prvom poluvremenu   nagovestila je ozbiljna šansa  Kneževića koji je  u 21. minutu  sa više od 20 metara pogodio prečku  Subotičana. U igri se istakao  Tijago koji je bio kreator igre, ali fizički nespreman nakon povreda nije uspeo da poveže konce i da akcije pretvori u šanse. Spartak je imao samo jednu šansu udarcem sa preko 30 metara, ali Ranković je bio siguran na golu. Prvi deo meča završen je bez golova.

Užičani su agresivno napadali do kraja utakmice. Šansu  u 69. minutu imao je Pilipović koji je  šutirao sa  ivice šesnaesterca i poslao loptu  tik iznad prečke Subotičana. Prilike su se nizale u naletima  šutevima  Vasilića, Krstića i Lovrića sve do kraja utakmice.

Nakon faula nad igračem Spartaka  u 73. minutu golman Subotičana  Aleksić  nesportskim potezom je izbacio loptu preko stadiona koja je završila na parkingu. Strelac prvog gola za Slobodu, Pejović dobio je žuti karton pred sam kraj meča.

Nakon meča trener Slobode Ljubiša Stamenković bio je zadovoljan igrom svojih igrača, ali je komentarisao i tok utakmice :

—Svaka čast mojim momcima koji su devedeset minuta diktirali tempo. Nismo nezadovoljni i dobro je što smo nastavili tradiciju nepobedivosti dve i po, tri godine protiv Spartaka. Ja to mogu da razumem što se tiče Spartaka da opstruiše, da se valja, ali ne mogu da razumem neke ljude koji to dozvoljavaju, i prvo je kolo a mnogo toga što je da se zavrti glavom.

O odluci glavnog sudije koji ga je isključio sa meča je istakao:

—Sudija me isključio u 70 minutu i ako je problem srpskog fudbala Ljubiša Stamenković Piskavac koji se pošteno bori za srpski fudbal onda me oterajte iz njega —naglasio je Stamenković.

Trener Spartaka Petar Kurćubić je rekao da su iskoristili trenutak nepažnje domaćina i uspeli da izjednače.

—Danas se videlo da Sloboda ima tim i  kvalitet, a da  Spartak tek  treba u nekom narednom periodu da  pokuša da napravi tim. Iskoristili  smo možda moment  opuštenosti  Slobode gde su oni došli do toliko željenog vođstva, napravili su jednu grešku u zadnjoj liniji i mi smo iz jedine prave akcije izjednačili —rekao je Kurćubić

FK Sloboda Point : Ranković, Vasilić, Knežević, Pejovič, Purić (od 82. Jovanović ), Pilipović, Gojković, Krstić (od 82. Živanović), Tijago, Lovrić, Bajić.

FK Spartak Subotica : Aleksić, Stevanović (od 80. Radović), Cicmil, Kovačević, Šarac, Torbica, Trivunović (od 73.), Popara, Nosković, Milošević (od 40. Vidović), Antonić, Puškarić.