1°C
1°C
1°C

naslovna sloboda vojvodina

U 24. kolu Jelen super lige Srbije u Užicu u meču između Slobode i Vojvodine iz Novog Sada, slavili su gosti sa 2:1 golovima Alivodića i Stojanovića, dok je za Slobodu gol postigao Brazilac Tiago. Ovim porazom Užičani su dodatno zakomplikovali svoj prvoligaški status, sobzirom da su Rad i OFK Beograd ostvarili pobede u svojim mečevima.

Po izuzuzetno hladnom vremenu,  za ovo doba godine, i jakoj kiši, domaći su tražili bodove za siguran beg od zone ispadanja, a gosti za evropsko takmičenje.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prva velika prilika za goste je bila u 21. minutu. Nakon akcije veznih igrača Vojvodine na pas Ivanića lopta dolazi do Lazara Veselinovića, kojeg odbrambeni igrači nesvatljivo ostavljaju samog na deset metara od gola Rankovića. Na sreću domaćih Veselinović traljavo šutira i lopta odlazi pored gola.

IMG_8757

Posle šest minuta odlična prilika za Slobodu. Dupli pas su odigrali Okuno i Terzić koji centrira sa desne strane, lopta nakon odbijanja dolazi do Pejovića koji sa šest metara slabo šutira pravo u žakulu. U 35. minutu EVROGOL Tiaga i vođstvo domaćih!!! Nakon odlične akcije novosađana i udarca Alivodića, Ranković odlično brani i inicira kontranapad Slobode. Lopta dolazi do užičkog Brazilca koji prelepim udarcem sa dvadesetak metara uz pomoć stative matira Žakulu.

Radost je kratko trajala, pošto je već u 37.minutu Vojvodina izjednačila na1:1. Kombinovali su gosti ispred šesnaesterca Slobode, pasom u prostor Veselinović pronalazi Alivodića koji udarcem po zemlji matira Rankovića.

Drugo poluvreme je počelo veoma dinamično, prvo je Žakula morao da interveniše rukom na gol liniji iako mu je loptu dodao saigrač Novaković, a u sledećem napadu gosti su imali dobru akciju, ušli u šesnaesterac ali su se igrači odbrane gostiju u poslednjem trenutku organizovali bolje i zatvorili prostor. U 53. minutu nova šansa za goste. Radoja odlično prolazi po levoj strani i dodaje do Alivodića koji sa osam metara šutira preko prečke.

IMG_8755

Minut kasnije, nakon izvedenog kornera sa leve strane, Veselinović odlično skače i šutira, ali Ranković odlično reaguje i izbacuje loptu preko gola. To je bila treća uspešna odbrana Rankovića, kojima je sprečio sigurne golove gostiju.

U 64. minutu Mirko Ivanić je prošao po levoj strani odlično podigao loptu za Jovana Stojanovića koji je glavom promašio sa šest metara u trenutku kad su svi na stadionu videli siguran gol.

U 70. minutu umesto Ivanića  ušao je Asani. Da bi u 74. minutu Vojvodina došla do vođstva. Gosti su odlično kombinovali po levoj strani, nakon centaršuta Veselinovićev udarac brani Ranković, ali nije mogao da spreči Jovana Stojanovića koji je odbitak sproveo u mrežu.U 90.minutu u sveopštoj ofanzivi domaćih  sevnula je kontra gostiju po levoj strani, odlično su kombinovali Alivodić, Asani i Ilić, ali se još jednom istakao Ranković na golu zaustavivši siguran gol.

IMG_8753

Trener Vojvodine Branko Babić je nakon utakmice izjavio da prema ekipi Slobode, igrama i rezultatima koje postiže poslednjih godina ima veliko poštovanje i da se nada da će Užičani opstati u Super ligi.

—Jako mi je žao što se Sloboda našla u ovoj situaciji, pa nisu danas igrali opušteno, što je uticalo da ne prikažemo jedan dobar fudbal, već su nažalost bili nervozni i ja znam da im je to bilo veliko opterećenje. Mi smo najavali da želimo da igramo fudbal, bili smo mirniji i to se primetilo. Želim Slobodi da ostane u ligi i mislim da je pokazala ovih godina da je vrlo kvalitetna sredina, da ulažu u fudbal i želim im od srca da se izbore za opstanak i da se susretnemo sledeće godine. Mislim da su oni igrali malo opterećeno, borba za opstanak čini fudbal malo nervoznim, gubi se koncentracija. Mi smo igrali malo opuštenije,  igračima savetujem da ne razmišljaju o rezultatima već o igri, tu smo mi možda malo bili danas slobodniji, poletniji i to je omogućilo da imamo manju dominaciju. Ali to sve nije važno, uvek poštujem i razumem protivnika. Zadovoljan sam rezultatom koji je ostavarila moja ekipa.

Uz čestitke na zasluženo ostvarenoj pobedi trener Slobode Ljubiša Stamenković je rekao da se može složiti sa razmišljanjem trenera Vojvodine, jer je prethodnih godina Sloboda igrala rasterećenije kada je bila u vrhu tabele, a borba za opstanak stvara dodatni pritisak i utiče na igru.

—Ove godine veliko psihološko opterećenje, pogotovo problem domaćeg terena, nedostatak kvaliteta u špicu i polušpicu nedozvoljava da dođemo do igre jer je stalno opterećenje na zadnjoj liniji koja mora da se pojavljuje i napred i nazad i zaista malo raspoloženih igrača ima da bismo došli do rezultata. Ako smo u prvom poluvremenu iz jedne blok igre uspeli da dođemo do vođstva, ali rano primljeni gol kojim je Vojvodina izjednačila, mislim da je vratio opet neki psihološki pritisak na moje igrače. U drugom delu smo krenuli, ali bilo je dosta stihije, ali želja da se postigne gol nas je vukla napred i zbog toga smo primili drugi gol koji je prelomio meč, jer poslednjih 20 minuta postojala je naša želja, ali ne i mogućnosti da se bilo šta napravi. Vojvodina je pokazala da ima dobru mladost, koja je razigrana i koja može da napravi dosta dobrog u našem fudbalu u bućnosti. Nama ostaje da se skupimo i da pokušamo u poslednjih šest kola da izvučemo maksimum iz ovoga što imamo i obezbedimo Slobodi opstanak u ligi.

Početni sastavi:

Sloboda: Ranković, Knežević, Pejović, MIhajlović, Okuno, Gojković, Tiago, Masimović, Lovrić, Terzić, Raković.

Vojvodina:  žakula, Radoja, Ivanić, Novaković, Pekarić, Alivodić, Veselinović, Nastić, živković, Poletanović, Stojanović.