1°C
1°C
1°C

3566_648403935174653_71197257_n

U nedelju, 20. oktobra u Užicu u prvom kolu Heba Juniorske lige košarkaši Slobode doživeli su  težak poraz  od  Crvene zvezde Telekom rezultatom 57 : 105. (10 / 32, 16 / 29, 11 / 22, 20 / 22).

Gosti  su tokom utakmice bili bolji u svim segmentima igre i pružili su sjajnu partiju na parketu. Košarkaši Slobode nisu mogli da pariraju protivniku  i od samog početka meča bili su stegnuti  u igri, a i trema je učinila svoje. Najaktivniji igrač Slobode sa postignutih 20 poena bio je Miroslav Pašajlić, dok se u redovima crveno belih  istakao Vladimir Stojanović sa 17 poena.

Domaći košarkaši su na ovoj lošoj šuterskoj večeri sedamnaest puta pokušali da postignu  “trojku” ali su imali sreće samo jednom  sa linije 6.75 metara. Sa linije penala u koš je ušlo 18 od 30, a  za dva poena svega postignutih 18 od 39 poena. Beograđani su od 13 pokušaja za tri poena postigli četiri “trojke”, dok su sa linije penala imali  su 19 od 26 poena i  postigli 37 od 55  za dva poena.

Na početku prve četvrtine gosti su krenuli ofanzivno i do 7. minuta vodili rezultatom od 8 : 22 nastavljajući da  prave razliku do kraja ove četvrtine koja je završena sa 10: 32. U nastavku prvog poluvremena Crvena zvezda je uspešno završavala sve akcije na parketu pa je do 13. minuta stekla prednost od 17:34. Od 16. minuta gosti su se rezultatski odvojili i poveli 22:48. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 26 :61.

U trećoj četvrtinikošarkaši  Crvene zvezde  su nastavili da povećavaju razliku i do 27. minuta vodili sa 27 : 73. U nastavku igre na 35. minuta do kraja utakmice rezultat je  iznosio i 43: 93. Meč je završen sa 48 razlike u korist crvenobelih.

Juniori Slobde imali su 3 asistencije, 18 ukradenih  i  8 izgubljenih lopti,  i napravili su 23 skoka i 3 blokade, dok je ekipa Crvene Zvezda imala 16 asistencija, 16 ukradenih i 20 izgubljenih lopti, a napravili su 35 skokova i 3 blokade.

KK Sloboda: Miljanić( 2 poena), Pašajlić (20), Temelkovski (6), Koprivica (11), Čorbić (2), Mandić (2), Bjelak (14).

KK Crvena zvezda Telekom: Simić (8 poena ), Anđelković (10), Ostojić (7), Stojanović (17), Lazarević (15), Jeković (7), Miladinović (9), Stajkovski(8), Radović (4), Radovanović (9), Trajković (10).