Home SportOstali sportovi Pet medalja za karatiste KK Užice

Pet medalja za karatiste KK Užice

by Velimir Popovic
0 comment

prvenstvo srbije

U Čačku je u nedelju održano je Prvenstvo uže Srbije u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore. Takmičari Karate kluba
Užice su imali sjajan nastup osvojivši pet medalja u borbama- dve zlatne i tri srebrne.
U veoma jakoj konkurenciji kadeta – 63 kg, Vasilije Negić je osvojio zlatnu medalju, pobedivši tri meča do finala, a u finalu takmičara iz KK Junior Kragujevac.
Mihailo Bacetić u kategoriji kadeti – 70 kg takođe je osvojio zlatnu medalju. Do finala je ubedljivo pobedio dva meča, a u finalu takmičara iz KK LIon iz Preševa. Ljubica Bacetić je u kategoriji juniorki +59 kg posle dve sjajne pobede,
u finalu poražena od takmičarke iz Velikog Gradišta i tako je zauzela drugo mesto.  Kristina Petrović je u kategoriji juniorki -59 kg, u svom prvom nastupu na borilištu, pokazala zavidan kvalitet. Posle pobede i poraza, izgubila je meč za treće mesto, preglasavanjem sudija. Željko Jovanović kategorija juniora -76 kg, posle pauze od skoro godinu dana,
se vratio na tatami i posle dva dobijena meča, u finalu je poražen od takmičara iz Bajine Bašte, osvojivši srebro.
U konkurenciji mlađih seniorki -61 kg Nataša Vlahović je posle jedne pobede, poražena u finalu od reprezentativke iz redova Knjaza iz Aranđelovca.
— Odličan dan za naše takmičare. Pokazali su visok stepen borbenosti i pobedničkog mentaliteta. Ovo su bile kvalifikacije za Prvenstvo Srbije koje će se sledeće nedelje održati, ponovo u Čačku koji je centar karatea za naš region. Nadam se dobrim rezultatima—rekao je trener Miloš Ršumović.