1°C
1°C
1°C

FK Sloboda Point

U derbi meču petog kola Jelen Super lige koji je odigran u Užicu i koji će ostati upisan kao prvi meč koji je na ovom stadionu Sloboda Point odigrala pod reflektorima, domaća ekipa je poražena od Partizana sa 1: 2.

Utakmicu je uveličao vatromet pred sam početak meča, a  na gradskom stadionu pred 9.000 gledalaca  je  premijerno izvedena i himna  Slobode za koju su muziku i aranžman radili Vasilije Stanković i Ivan Jovanović. Navijači su  korektno  bodrili svoje timove što je ulepšalo atmosferu na Begluku.

Prvu šansu na utakmici Sloboda je imala u 13. minutu preko Pejovića koji je sa preko 25. metara šutirao na gol gostij,u ali je Stojković odbio loptu grudima i uhvatio je rukama. Partizan  je uzvratio napadom u 16. minutu, ali je Lovrić blokirao  Đembin dribling u šesnaestercu Užičana.

Najozbiljniju šansu u prvom delu meča Partizan  je imao  iz prekida u 30. minutu, nakon centaršuta  Ninkovića,  Stanković je loptu plasirao glavom, ali je Ranković odlično odreagovao.  Odbijenu loptu Volkov je poslao  preko prečke.

Sloboda je pokušala  da ugrozi gol gostiju  do kraja prvog poluvremena. Pejović je u 38. minutu  pokušao  šutem sa preko 25 metara, ali je bio neprecizan. Tijago je pred kraj prvog dela meča probio Partizanovo  odbranu, ali ga je Gulan faulirao i zaustavio ovu  akciju.

U drugom delu meča utakmica je bila dinamičnija, a Partizan je prikazao bolju igru nego u prvih poluvremenu.  Na početku drugog dela meča Saša Ilić je pasom dodao loptu Jojiću, a on je poslao na desnu stranu  Andriji Živkoviću koji postiže gol u 48. minutu za vođstvo Partizana od  0 : 1. Sloboda je nastavila ofanzivno pokušajima Kneževića  u 55.minutu i Vasilića u 69.minutu koji je šutirao sa ivice šesnaesterca. ali je Stojković uspeo da odbrani udarac.

U  82. minutu Jojić je proigrao Kojića po desnoj strani, a on  je sa osam metara zatresao mrežu  Slobode  i povećao rezultat na 0 : 2. Samo minut kasnije usledio je odgovor Užičana. Nakon intervencije Stojkovića u šesnaestercu Partizanova odbrana nije reagovala, a sa  40 metara Pilipović je lobovao golmana i postigao gol  za 1:2. Ipak Užičani nisu uspeli da izjednače rezultat do kraja meča. I pored dobro pokazane igre Sloboda je poražena, a publika je  aplauzima pozdravila domaće fudbalere na kraju utakmice.

Posle utakmice trener Slobode Point Ljubiša Stamenković je istakao da mu je drago što je prisustvovao lepom ambijentu na stadionu koji su uveličali navijači oba tima i dodao:

—Sloboda je bila bolja u blok igri celo prvo poluvreme pretila i ulazila u završne situacije gde je samo taj pas falio da završimo golom. U drugom poluvremenu smo ušli u utakmicu da pojačamo  ritam, ali pao je taj kiks gol što je bio plod naše greške. Desio se opet kiks naše zadnje linije što ne bi smela da dozvoli jedna ozbiljna ekipa. Kad gubiš dva nula protiv Partizana onda je teško da se vratiš u igru. Gol je pao u  u 83. minutu imali smo vremena da promenimo rezultat ali je Partizan pametnom igrom  odugovlačio  i sprečio nas da dođemo do drugog gola. Partizanu želim da nastavi borbu za titulu jer ima odličan kvalitet, a Slobodi da nastavi sa ovakvim ambijentom u noćnim terminima. Malo nas neće, ali nadam se da će nas krenuti i da ćemo napraviti seriju pobeda — rekao je Stamenković.

Vuk Rašović je sa druge strane naveo da su se spremali ozbiljno za ovaj ovaj derbi, da su na meču bili agresivni, iako to u nekim trenucima nije izgledalo lepo, ali je najvažnije da su došli do tri boda.

—Dobro je što smo prekinuli lošu tradiciju jer Partizan nije dobio ovde utakmicu od kada je otvoren novi stadion. Utakmica je bila veoma otvorena i  bilo je šansi  na obe strane. Igrao se dobar fudbal tako da mislim da su i navijači zadovoljni  sa ovim mečom — istakao je Rašović.

FK Sloboda Point:  Ranković, Vasilić, Knežević, Pejović, Putić, Pilipović, Okuno, Gojković, Tijago, Lovrić, Bajić.

FK Partizan Beograd: Stojković, Živković M., Volkov, Obradović, Stanković, Đemba, Gulan, Jojić, Živković A. (od 72. Luka), Ninković (od 46. Ilić), Fofana (od 57. Kojić).