1°C
1°C
1°C

naslovna

Šok u Užicu! Porazom od Voždovca rezultatom 0:1, golom Obradovića, užički tim prelazi u niži rang.

Šekspirovskom dilemom „biti ili ne biti“ domaći fudbaleri i navijači dočekali su ekipu FK Voždovac iz Beograda. Kalkulacija je puno, ali računica je jasna – Slobodi je potrebna pobeda za opstanak u eliti.

Domaći igrači su meč započeli izuzetno ofanzivno i odmah su nametnuli visok tempo igre, dok su Voždovčani postavili defanzivnu 4-3-2-1 taktiku sa ciljem da ne prime gol i izdrže početne nalete Užičana.

IMG_9805 copy

Do 15. minuta igrači Slobode su imali tri prilike preko Tiaga i Maksimovićića, ali je mreža gostiju mirovala. Sa druge strane nakon grešaka odbrane Slobode imali su i gosti dve poluprilike preko Marka Pavićevića, ali se nisu snašli u završnici.

U 27.minutu 0:1! Šok na stadionu u Užicu pripredio je Nemanja Obradović koji je sa dvadesetak metara savladao golmana Rankovića. Golu  je prethodio korner za Slobodu koju su odbrambeni igrači Voždovca lako izbacili i pretvorili kontranapad u pogodak. Do kraja prvog poluvremena domaći igrači nisu uspeli da postignu pogodak, a najbliži su bili kada je u 35. minutu Gojković pogodio stativu.

Početak drugog poluvremena donosi dramu! Dobro kombinuju domaći po levoj strani, Maksimović je centrirao loptu u šesnaesterac koja dolazi do Okuna na 5 metara a ovaj je sprovodi u gol! Kratko je trajalo slavlje domaćih zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao jedan od igrača Slobode.

U 55.minutu Sloboda je ponovo napadala po levoj strani preko Maksimovića i Ćovina koji sa 16 metara iskosa jako šutira, ali direktno u golmana Popovića.

IMG_9806

Terzić u 66.minutu prodire po desnoj strani i centrira, lopta pada ispred golmana gostiju Popovića koji je odbija taman toliko da se dva puta odbije od prečku i izađe u gol aut. Montipajtonovska režija!

U 73.minutu Beograđani su krenuli u kontru po levoj strani, Obradović  nalazi Pavićevića na sedam metara koji potpuno sam i neometan šutira pored gola.

IMG_9808 copy

Do 90.minuta domaći nisu uspeli da značajnije ugroze golmana gostiju, i ovim porazom Sloboda je pala na dno tabele i samim tim automatski se preselila u niži rang.