1°C
1°C
1°C

Trijumf Slobodinih košarkaša nakon pobedničkog koša Dušana Kutlešića

U drugom kolu Košarkaške lige Srbije u Užicu pred 2000 gledalaca, domaći košarkaši su u veoma napetoj i uzbudljivoj utakmici pobedili ekipu Meridijane sa 83:81 (21:24, 19:20, 20:14, 23:23).

Meridijana nije uspela da iskoristi napad u poslednjih dvadeset sekundi meča pri nerešenom rezultatu 81:81, ali su Užičani u akciji po levoj strani stvorili šansu koju je Kutlešić sjajno iskoristio i postigao pobednički koš u zadnjim sekundama meča. Pobedi Slobode ove večeri doprineo je i Nikola Malešević koji je bio najaktivniji igrač postigavši  22 poena.

Užičani nisu imali sreće van linije 6.75 i od čak četrnaest pokušaja nisu uspeli da postignu nijednu „trojku” što se ne pamti do sada. Učinak sa linije penala je bio svega 17 od 30 što takođe govori takođe u prilog lošim šutevima sa pozicije slobodnih bacanja. Gosti su od 28 pokušaja za tri poena uspeli da ubace deset trojki na meču. Ipak igrači Slobode su izvojevali pobedu i pored loše šuterske večeri.

Novosađani su na početku prve četvrtine imali inicijativu i u osmomo minuta su poveli sa 14:20. U drugoj deonici Sloboda je uspela da stigne prednost i u 14. minutu  prvi put je povela sa 29:28. Tri minuta do kraja prvog poluvremena Užičani su vodili sa 35 : 34, ali košarkaši Meridijane su opet uspeli da dođu u vođstvo i u zadnjim sekundama prvog poluvremena pogodili su trojku za 40 : 44.

Na početku treće četvrtine Novosađani su vodili, ali u 26. minutu Užičani su stigli do izjednačenja 50 : 50. U nastavku je usledila je prava borba i ova trećina je završena u korist Slobode rezultatom 60 : 58. Drama je nastala u zadnjoj četvrtini meča. Samo četiri minuta pre kraja utakmice gosti su vodili 68 : 75 i do samog kraja držali vođstvo od nekoliko poena. Ipak Nikola Malešević sjajnim pogotcima je uspeo da anulira prednost Meridiane i dovede svoj tim do izjednačenja 81:81. A posle su zahvaljujući odličnoj akciji iz koje je Kutlešić pogodio slavili novu pobedu.

Ipak ova pobedu je obeležio nemili događaj koji je usledio na kraju meča. Košarkaš Slobode Nemanja Vučićević koji je svojim saigračima pružao podršku sa tribina, pošto se oporavlja nakon operacije, je pao i doživeo tešku povredu, otvoren prelom noge.

Vidno potrešen zbog nemilog događaja koji je na kraju meča zadesio košarkaša  Slobode Nemanju Vučićevića, Dušan Kutlešić je izjavio:

—Ovo je druga pobeda za nas u ovoj sezoni posle trijumfa u Novom Sadu, ali sve nažalost pada u drugi plan zbog nezgode koja nas je zadesila. Mi se dalje spremamo za nastavak lige i  nadamo se dobroj partiji u Čačku — rekao je Kutlešić.

Kapiten Meridijane Vladimir Matić nije krio nezadovoljstvo posle ovako izgubljene utakmice:

—Kad izgubiš koš u zadnjoj sekundi nije lep osećaj, ali dali smo sve od sebe i mislim da je publika u Užicu videla jednu borbenu ekipu. Očekivali smo utakmicu na jednu loptu kao i u Pančevu gde smo imali sreće. Danas je sreća bila na strani Slobode i čestitam im na pobedi— rekao je Matić.

Košarkaši Slobode  su imali 9 asistencija, 19 ukradenih i 8 izgubljenih lopti, i napravili su 29 skokova i 4 blokade, dok je Meridina imala 3 asistencije, 12 ukradenih lopti  i 16 izgubljenih lopti napravivši 24 skoka i 4 blokade na meču.

KK Sloboda : Malešević  (22 poena ), Arnautović , Anđić (7), Kašćelan (12), Kutlešić (15), Lakić, Diković (3), Zoćević, Janjušević, Mijović (8), Radojičić, Obrenović (16).

KK Meridiana : Matić (5 poena ), Đurović (22), Zarić (6), Stanojević (18),Turanjanin, Matić (3), Buha (2), Jovišić (4), Dragaš (3), Kovačević, Savić (16), Skoko (2).