1°C
1°C
1°C

FK Sloboda Point

Fudbaleri Slobode su u 10. kolu Jelen Super lige u subotu, 26. oktobra na svom terenu izgubili od FK Javora sa 0:1 (0:0). Jedini strelac za goste bio je Sotirović u 61. minutu.

Na ovoj utakmici pred početak meča  proslavljen je jubilej  trenera Stamenkovića kome je ovo bila stota utakmica pod trenerskom palicom. Pored stote utakmice  u kontinuitetu u najvišem rangu pod vođstvom popularnog Piskavca tu se još ubrajaju  najveći uspesi u istoriji kluba dva puta peto mesto, najveći uspeh u Kupu ( polufinale u sezoni 2010. /2011.) kao i prve pobede u istoriji protiv Partizana, zvezde i Vojvodine. Tu su i prve pobede u gostima u Kragujevcu i Nišu, a od 99 utakmica na 24 palo je više od četiri gola, a 10 utakmica je završeno sa 2:2.

Javor je došao do pobede u drugom poluvremenu kada je u 61. minutu Veselinović centrirao Sotiroviću koji je sa 7 metara dao pobednički gol za ekipu iz Ivanjice. Tokom utakmice Sloboda je imala dominaciju na terenu, ali nedostatak ideja u završnici falio je da bi se postigao željeni gol. Propuštenih šansi je bilo na obe strane što govori u prilog da su oba tima išla na pobedu.

Šansu utakmice Sloboda je imala već u prvom minutu meča kada je Okuno sa 15 metara pokušao, ali je lopta prošla pored leve stative. U 15. minutu Vasilić je šutirao sa 12 metara, ali Matović je bio siguran na golu. Gosti su uzvratili minut kasnije preko Ivkovića koji je šutirao, ali lopta se odbija od odbrambenih igrača domaćih  i  dolazi do golmana Rankovića.

Ivanjičani su u nastavili  preko Ivkovića da stvaraju  šanse za ozbiljnije akcije preko leve strane da ugroze gol Slobode. U 33. minutu Pilipović je uposlio Kneževića u šesnaestercu Javora koji je  šutirao sa sedam metara ali bez uspeha. Golman Javora bio je dobro postavljen na golu.

Četiri minuta kasnije gosti su uzvratili napadom preko Sotirovića koji centrira  loptu  Jovanoviću na desnu stranu, ali napadač Javora je bio neprecizan sa svega osam metara i šalje loptu u golaut. U 41. minutu Pejović ješutirao sa preko 20 metara, a golman gostiju  Matović ovu loptu nesigurno prihvata na grudi i hvata je rukama.

Žute kartone u prvom poluvremenu dobili su Milović i Đokić iz  FK Javora i Lovrić iz FK Slobode.

U drugom poluvremenu Sotirović je propustio šansu utakmice kada je u 46. minutu sa 18 metara pogodio stativu Užičana. Javor je nastavio da napada preko Docića koji u 59. minutu upošljava Đokića kod leve stative Užičana ali on pravio faul nad golmanom  Slobode. Pritisak je nastavljen akcijom Veselinovića koji dodaje loptu Sotirovću a on sa sedam metara šutira glavom bez uspeha.

Još jednu propuštenu šansu Sloboda je imala u 69. minutu kada je sa leve strane Pilipović centrirao Babiću koji glavom loptu upućuje po sredini gola, ali Matović je hvata rukama. Pokušao je i Vasilić u 75. minutu  sa desne strane iskosa  sa preko 20 metara ali lopta odlazi iznad prečke.

Nakon prigovora linijskom sudiji u 88. minutu trener Slobode Stamenković isključen je sa utakmice.

U 90. minutu Tomčić je glavom šutirao sa 5 metara u gornji ugao gola Slobode ali golman Ranković je osujetio ovaj pokušaj izbacivši loptu u korner. Užičani su uzvratili napadom preko Jovanovića  u 92. minutu koji je sa preko 20 metara šutirao na gol Javora, ali golman gostiju je ovu loptu izbacio nogama iz svog šesnaesterca. Zadnji napad Javora u 94. minutu usledio je akcijom Veselinovića koji je pokušao sa 20 metara ali golmanUžičana je bio siguran na golu.

U drugom poluvremenu žute kartone su dobili  u 73. minutu Sotirović iz FK Javora i Tijago iz FK Slobode u 94. minutu.

Trener gostiju, Bogićević posle meča je rekao das u pokazali da mnogo bolje igraju na strani nego kod kuće.

—Danas smo dosta imali i sreće jer je Sloboda imala u prvom minutu  preko Okuna stopostotnu šansu, a i Knežević posle toga još jednu šansu. Kako se utakmica odvijala igrali smo sigurnije i imali smo šansi tokom oba poluvremena. Sloboda je imala dominaciju na terenu, a posle gola smo se povukli da se branimo što nam se na kraju isplatilo —rekao je Bogićević.

Trener Slobode, Stamenković je nakon utakmice izjavio da je njegov tim prokockao šanse u prvom delu meča.

—Igrači Javora su danas  ostavili srce na terenu i mislim da su taj trud i borba  presudili danas na utakmici. Bilo je nebrojeno situacija gde je završni pas bio opušten i promašivali smo, te je svaki  sledeći napad pokazivao da ćemo ući u problem. U drugom poluvremenu ekipa je počela da gubi samopouzdanje. Iz tih nekoliko polukontri gosti su postigli gol koji je poremetio ekipu Slobode i na kraju iz nekoliko situacija koje su bile obećavajuće nismo uspeli da postignemo gol —objasnio je Stamenković.

FK Sloboda : Ranković, Vasilić, Knežević, Pejović, Pilipović (od 83. Krstić), Babić, Okuno, Gojković, Žeravica (od 72. Jovanović), Tijago, Lovrić.

FK Javor : Matović, Gojčanin, Miletić,  Ž. Đokić, Milović,  J. Đokić, Alempijević (od 84. Tomčić), Docić (od 85. Radivojević), Ivković (od 69. Vidić), Sotirović, Veselinović.