1°C
1°C
1°C

naslovna jedinstvo

Užički fudbalski prvoligaši, ostvarili su solidan uspeh u utakmicama četvrtog kola Prve lige Srbije. Jedinstvo je u Krčagovu pobedilo Sinđelić 1:0, dok su Slobodaši odigrali nerešeno u Surdulici protiv Radnika 1:1.

sloboda sindjelic 4sloboda sindjelic 3

Na stadionu u Krčagovu, 300 ljubitelja fudbala imalo je priliku da gleda odličnu utakmicu, u kojoj su domaći zasluženo odneli sva tri boda. Dobri uslovi za igru doneli su utakmicu visokog tempa sa puno šuteva na gol i pogođene tri prečke. Gol je postigao Darko Isidorović u 40. minutu, nakon slobodnog udarca Ajkovića i odbitka odbrane gostiju. Vredi pomenuti i sumnjivu situaciju iz 30. minuta kada je sudija Gajdobarski propustio priliku da dosudi penal za Jedinstvo.

sloboda sindjelic 2

Sloboda je treći put uzastopno igrala bez šefa stručnog štaba, a ovaj put gostovali su angažovanim Surduličanima, koji u prva tri kola nisu primili gol. Počelo je loše po Slobodu golom Jovana Jovanovića u 31. minutu. Ofanziva Užičana ispaltila se u 69.minutu isplatila se prvencem Marka Jakšića.

Kako do kraja nije bilo promene rezultata, Slobodi je u narednim ostalo da skuplja bodove za beg iz zone ispadanja, uz nadu da će što pre rešiti problem prvog trenera i uigravanja ekipe pošto pojačanja i dalje pristižu.