1°C
1°C
1°C

FK Sloboda Point

Na gradskom stadionu u Užicu u subotu je u osmom kolu  Jelen Super lige pred 2500 gledalaca FK Sloboda Point igrala je nerešeno 2:2  sa  ekipom FK OFK Beograd u veoma dramatičnoj utakmici. Golove za Slobodu postigli su Tijago u 11. i Babić u 45. minutu, a za ekipu  OFK Beograda oba gola postigao je Damjanović u 8. i 86. minutu.

Gosti su na početku utakmice  po levoj strani pripretili  akcijom Ivanovića  i na njegovu asistenciju  Damjanović šutira sa 13 metara i postiže gol za vođstvo Beograđana od 0:1. Samo tri minuta kasnije  po desnoj strani Vasliić probija odbranu romantičara, a  odbijena  lopta dolazi u šesnaeserac do Babića i on sjajnom asistencijom upošljava Tijaga koji sa 16 metara  postiže izjednačujući gol za Užičane. Romantičari su uzvratili u 13. minutu udarcem preko trideset metara iz slobodnog udarca ali lopta odlazi iznad prečke.

U 18. minutu na zaprepašćenje publike isključen je Lovrić nakon starta nad igračem OFK Beograda na ivici Sloboding šesnaesterca te su Užičani u nastavku utakmice igrali sa deset igrača. U 34. minutu defanzivac OFK-e Zdjelar  dobio je  žuti karton a samo dva minuta kasnije  napravio je faul na koji sudija nije odreagovao  drugim žutim kartonom što je izazvalo buru negodovanja u taboru Užičana. Pet minuta kasnije  isključen je sa utakmice i  predstavnik FK Slobode Ivica Guskić zbog prigovora sudiji.

Lepu šansu za Slobodu  imao je Vasilić  u 16. minutu kada je sa osam metara šutirao ka golu gostiju, ali golman Pavlović je bio siguran na golu. U 27. minutu pokušao je i Pejović iz slobodnog udarca  sa trideset pet metara da ugrozi gol OFK-e ali bez uspeha.

U nastavku meča Sloboda je uporno napadala što je urodilo plodom pred sam kraj prvog poluvremena kada je na asistenciju Tijaga sa dvadeset metara iskosa sa desne strane Babić dao gol za rezultat od 2:1.

U dugi deo meča oba tima su ušla sa željom da se nadigravaju. Sloboda je držala kontrolu nad igrom, a gosti su pokušavali agresivnim napadima  da dođu do izjednačujućeg gola što im je na kraju i uspelo.

Već u 49. minutu Užičani su imali šansu kada je Tijago sa desne strane  uposlio Babića ali je njegov šut sa 15 metara bio neprecizan. U 71. minutu romantičari su  probali da ugroze gol domaćih preko Golubovića koji je šutirao sa preko trideset metara ali bez uspeha.

Nakon prekida u 85. minutu  pokušao je  Tijago, a loptu koja  se odbija od živog zida on stiže  i ponovo upućuje udarac na Pavlovićev gol koji nesigurno prihvata loptu na grudi i uspeva da je zadrži u rukama.

Minut kasnije Dražić je sa desne strane centrirao Damjanoviću koji se nesmotrenom akcijom domaćih fudbalera našao ispred Rankovićevog gola i postigao izjednačujući pogodak za rezultat od 2 :2.

Žute kartone na utakmici su dobili su i igrači FK Slobode Lovrić u u 14. i Pejović u 75 minutu, a za igrače OFK-e Golubović u 58. i Ivanović u 59. minutu.

Trener Slobode Stamenković, je posle meča bio vidno revoltiran zbog dešavanja na utakmici, ali je čestitao kolegi na osvojenom bodu i svojim fudbalerima na borbenoj igri koju su prikazali na utakmici.

—Postoje ljudi koji su važniji od nas trenera, proizvođača fudbala da bi  bili medijske zvezde   tako da  po prvi put u svojoj karijeri ne želim da komentarišem utakmicu kao revolt zbog onoga što se danas dešavalo u Užicu. Ovde je nebitan bod, pobeda  ili poraz jer je današnja utakmica izgubila svaki smisao —naglasio je Stamenković.

Trener OFK Beograda Zlatko Krmpotić čestitao je domaćinu na dobroj igri  i svojim igračima na osvojenom bodu:

—Utakmicu smo otvorili dobro izvanrednim golom koji se retko viđa ali posle toga mlada ekipa od šest igrača od devedestečetvrtog do devedesetšestog godišta nije mogla da izdrži pritisak.  Pošto smo imali igrača više, da je ekipa  iskusnija mogli smo  dobiti utakmicu, ali mislim da će dobrim radom ubuduće ovakve utakmice uspeti da reši— istakao je Krmpotić.

FK Sloboda Point: Ranković, Vasilić, Kneževič, Pejović, Pilipović,(od 68. Purić), Babić, Okuno, Gojoković, Žeravica, Tijago, Lovrić.

FK OFK Beograd : Pavlović, Golubović, Planić, Vasiljević, Antonov, Zdjelar (od 57. Dražić), Gajić, Kovačević (od 46. Paločević), Čavrić (od 80. Micevski), Damjanović, Ivanović.