1°C
1°C
1°C

naslovna sloboda cukaricki

U 17. kolu Jelen super lige Srbije u meču između Slobode Point i Čukaričkog iz Beograda, odigranog u Užicu, gosti su ovog puta iskoristili ukazane prilike i slavili sa 2:1 golovima Igora Matića u 13. minutu i Nikole Stojiljkovića u 28. minute, a jedini gol za Slobodu Point postigao je Aleksandar Ćovin u 21. minutu.

Prvu priliku imali su gosti već u trećem minutu, kada je nakon kornera sa leve strane Ranković fantastično reagovao nakon udarca glavom Matića. Odbijena lopta je došla do Nenada Mirosavljevića koji je poslao loptu pored leve stative. Angažovana igra se nastavila i u sledeća dva napada, prvo je Srnić uputio loptu koja nije bila ni centaršut ni udarac na gol, a koju je prisebni Ranković izbio u korner. Na drugoj strani beležimo udarac Borislava Terizća koji odlazi pored desne stative gostiju.

U 13.minut 1:0 za goste, pas sa desne strane je došao do kapitena gostiju Matića, koji šutira sa 11 metara, Ranković je intervenisao, ali ne dovoljno dobro.

Nakon osam minuta domaći su izjednačili. U lepoj akciji u kojoj su učestvovali Thiago, Pejović i Ćovin je na kraju sproveo loptu u gol za 1:1 i radost prisutnih užičkih navijača. Ali u 28. minutu novi šok za domaće navijače. Nakon akcije igrača Čukaričkog i smušene reakcije odbrane Slobode, Nikola Stojiljković postiže gol za novo vođstvo Beograđana.

Do kraja poluvremena beležimo pokušaje sa jedne strane Stefana Mihajlovića glavom, koji je golman gostiju lako ukrotio, a sa druge strane udarac Nenada Mirosavljevića sa 20 metara koji su defanzivci Slobode u poslednjem trenutku blokirali u gol aut.

IMG_7469

Drugo poluvreme je počelo nešto ofanzivnijom igrom Užičana, sa prvom povoljnijom prilikom u 49. minutu kada je nakon slobodnog udarca Pejovića sa dvadesetak metara lopta preletela prečku. U 60. minutu korner za goste odlično je izveo kapiten gostiju Matić, i tom prilikom lopta je u dva navrata za malo došla do gostujućih igrača na 3-4 metra od gola. Prva sporna situacija desila se u 66. minutu. U duelu Žeravice i Stojkovića u šesnaestercu, sudija je propustio da svira očigledan penal za domaće. Već u sledećem napadu, Ćovin je imao šansu da se proslavi ali je ovog puta probustio priliku da savlada istrčalog Ristića.

U 75. minutu nakon dva uzstopna kornera koje izvodi Pejović, lopta dolazi do Borislava Terzića koji sa 20. metara prebacuje Ristićev gol.

Do kraja nije bilo značajnijih dešavanja na utakmici, s obzirom da su se gosti uspešno branili i sem Mirosavljevića nisu imali ni jednog igrača zainteresovanog da pređe na protivničku polovinu.

Sve u svemu gosti su se bolje snašli po kišu u Užicu i iskoristili su činjenicu da je Sloboda i dalje u kadrovskim problemima zbog povreda i uigravanja novih igrača.

Trener Čukaričkog Vladan Milojević je nakon meča istakao da im pobeda na gostujućem terenu mnogo znači i da je lepo igrati na ovom velelepnom stadionu pod reflektorima.

—Za nas je ovo velika pobeda. Mnogo puta sam napomenuo da mi je čast da sedim pored trenera Stamenkovića, trenera sa kojim bukvalno morate da igrate šah na terenu i od koga sam dosta naučio što se tiče taktike. Kolega Stamenković me je na početku malo iznenadio sa formacijom kojom je Sloboda započela meč. Ali smo mi super otvorili meč, dali smo gol, imali smo fenomennalnu Šansu Matića za 2:0 i to bi u prvih 15 minuta bio veliki šok za igrače Slobode. Posle toga oni su se vratili u igru, primili smo gol, ali opet smo mi bili ti koji su postigli drugi gol. Imali smo pred kraj prvog dela šansu da postignemo i treći gol što bi nam omogućilo da lakše igramo drugo poluvreme, ali nismo uspeli u tome. Istakao bih da je nama pripalo prvo poluvreme, a drugo Slobodi. Mi smo ovaj put pobedili, čestitam mojim momcima i igračima Slobode. Slobodi želim sve najbolje u daljem nastavku prvenstva.

Trener domaće ekipe, Ljubiša Stamenković je rekao da se slaže da je prvi deo meča opredelio ceo tok utakmice i da je promena formacije uticala na njegove igrače.

—Tokom pripremnog perioda na Kipru smo igrali u drugoj formaciji, pa smo taj način igre morali da menjamo pošto se posle meča u Subotici Maksimović razboleo i nije mogao da zaigra. Mislim da je Čukarički to dobro iskoristio. Mislim da nije promena formacije toliko bitna koliko su moji momci posle meča sa Spartakom bili istrošeni, možda je to od umora, a možda i zbog teškog terena. Mi smo zaista prvih pola sata delovali kao ekipa koja nije došla na utakmicu, bez trkanja, bez želje i bez borbe dozvolili smo mnogo prostora igračima gostiju i to nam se na kraju osvetilo. Dešava nam se u toku ove polusezone da kad se vratimo posle gola i lepe akcije, uvedemo meč u egal, kao i danas, i umesto da smirimo igru mi smo dozvolili da vrlo brzo primimo novi gol i faktički vratimo Čukarički u prednost. Posle tako slabog poluvremena dogovorili smo se u svlačionici da odigramo kvalitetnije što mislim da se i desilo. Naš problem je da kada pritisnemo protivnika na njegovu polovinu što nemamo igrača koji bi mogao da realizuje dosta bočnih lopti koje stignu do njega. Mislim da je slabo prvo poluvreme možda uticalo na to da ne zaslužimo da postignemo i taj jedan gol koji bi nam sigurno mnogo značio, kao i taj jedan bod u nastavku prvenstva.

Sloboda Point: Ranković, Petshi, Pejović, Mihajlović, Okuno, Gojković, Žeravica, Thiago, Ćovin, Terzić i Raković.

Čukarički: Ristić, Piasentin, Todorović, Stojiljković, Matić, Srnić, Pavlović, Stojković, Bojić, Mirosavljević, Brežančić. Sudijsku trojku predvodio je Srdjan Obradović.