Atletičarka Tamara Mićević se plasirala na evropski EJOF

by Velimir Popovic
0 comment

10479494_361076704092792_7215602703557125091_n (1)

Atletičari Užica su u proteklom periodu nastupili na Kupu Srbije za seniore i mlađe juniore u Kragujevcu i na Republičkom školskom prvenstvu, gde su ostvarili odlične rezultate.

Tamara Mićević je na seniorkom Kupu u Kragujevcu  u trci na 1500 metara osvojila izvrsno drugo mesto u vremenu 4.32,76 i tako ispunila normu za Evropski EJOF koja je iznosila 4.38,00 tako da će ona u Gruziji od 26-31. jula trčati na 1500 i 3000 metara. Na Kupu za mlađe juniorke osvojila je prvo mesto na 1500 metara i drugo mesto na 800 metara.

Tamara Mićević je učestvovala i na Republičkom školskom prvenstvu gde je zauzela drugo mesto na 600 metara tako da je svojoj školi Prva osnovna škola kralja Petra II donela vicešampionsku titulu. Uroš Kutlešić je osvojio drugo mesto u trkama na 3000 i 5000 metara na seniorkom Kupu u Kragujevcu, dok je Ana Sekulić u trkama na 3000 i 5000 metara osvojila četvrto mesto, ali je isto tako četvrta bila i na  Republičkom takmičenju gde je nastupala za Ekonomsku školu.  Jelica Joković je osvojila peto mesto u trkama na 3000 i 5000 metara.

Na takmičenjima su nastupili Stefan Jovanović, Aleksandar Čeliković, Petar Udovičić i Tamara Jovanović. Na finale Kupa za seniore plasirali su se Uroš Kutlešić, Ana Sekulić, Jelica Joković, a za finale Kupa mlađih juniorki Tamara Mićević.

Izvor: AK Užice